Vraag: wanneer mag ik een wapen aanschaffen?

Antwoord: Het korte antwoord: 19 maanden nadat u voor het eerst bij ons bent geweest. Toelichting: het aanmeldingen bij een schietvereniging duurt vanaf het eerste moment ongeveer 1 maand. In die maand krijg je de eerste lessen, vraag je een z.g. VOG aan, voldoe je het inschrijfgeld en wordt je bij de KNSA aangemeld. Als dat eenmaal is gebeurd en je bent KNSA lid en lid van onze vereniging geworden ben je z.g. Aspirant lid. Deze fase duurt 6 maanden, waarin je ook lessen volgt en schietveiligheidsproeven doet. Na die periode (na 7 maanden dus) wordt je volledig lid van onze schietsportvereniging. Nu ga je 12 maanden lang onze verenigingswapens trainen en deelnemen aan wedstrijden. Na 12 maanden volledig lid te zijn geweest (na 19 maanden dus) mag je aan het bestuur vragen om een z.g. WM3 formulier. Het bestuur heeft richtlijnen aan de hand waarvan dat formulier dan zal worden afgegeven. Met het formulier kun je naar de afdeling bijzondere weten van de politie die je aanvraag dan verder zal beoordelen en afhandelen. In de rubriek downloads vind je de richtlijnen uitgifte KNSA.